telefonszám+36303850166  email cím info[kukac]bbabiesshop.hu             //  Packeta csomagpontra szállítás 990 ft-tól/ Ingyenes házhozszállítás 40.000 ft-tól/

Blog

Okos baba, már az anyaméhben eldől!

M.Vanda
M.Vanda
Okos baba, már az anyaméhben eldől!

Ki ne szeretné, hogy születendő kisbabája a következő Albert Einstein legyen?!

 

Egy anya igyekszik megteremteni a legtökéletesebb környezetet az úton lévő baba számára. Mindeközben nem is gondolnánk, hogy a várandós kismama bizonyos tevékenységei már az anyaméhben is mekkora hatást gyakorolhatnak a kicsire.

 

A következőekben mutatunk pár tippet,  amivel serkentheted a kicsi agyi fejlődését a pocakban töltött idő alatt.

Azt mondják a baba személyiségének és intelligencia szintjének nagy része a genetikán múlik, de sok tanulmány kimutatta, hogy ezt csak félig határozzák meg a gének, a többi pedig a körülöttük lévő környezettől függ.

 

Íme azok a szokások, amiket érdemes rendszeresíteni már a terhesség alatt is:

 

 

okos baba2

 

1. Kezdj el mesét olvasni!

 

Nem kell várnod az esti mesékkel a kicsi megszületéséig. A kisbabák a 3. trimeszterben már tisztán hallják, és kezdik megjegyezni a hangokat.

 

A korai meseolvasás jót tesz a baba agyi fejlődésének, és különösen jó hatással van a későbbi nyelvtanulás gyorsabb elsajátítására.

 

 2. Mozogj rendszeresen!

 

Az aktív terhesség sok szempontból előnyös, és nem csak az anya egészsége miatt. A baba agyi fejlődésére is jó hatással van.

A rendszeres mozgás hozzájárul az endorfinok felszabadításához, ami segít boldognak és jókedvűnek maradni.

Ezek az endorfinok a méhlepényen keresztül átjutnak a babához, így a baba is jól érzi magát.

Másrészt a testmozgás fokozza a keringést, ami fantasztikus a baba általános fejlődése szempontjából.

 

Ennek ellenére nem szabad túlzásokba esni. Csak az egészségügyi szakemberek által ajánlott, és jóváhagyott, kíméletes mozgásformákat válasszuk!

 

 3. Tölts sok időt a szabadban!

 

Minnél több időt töltesz a természetben, a napsütéssel, annál több D-vitamint jutathatsz a szervezetedbe.

Mindössze napi 20 perc természetes forrásból szerzett D-vitamin elég ahhoz, hogy felgyorsítsa kisbabád szív- és csontfejlődését.

Ráadásul egyes kutatások összefüggést mutattak ki a terhesség alatti D-vitamin hiánya, és az autizmus kialakulásának kockázata között.

Tehát azzal, hogy elegendő D-vitamint jutatsz a szervezetedbe, hozzájárulsz kisbabád védelméhez. Télen, amikor kevesebbet látjuk a napot, és nincs rá lehetőség a szabadból elegendő mennyiség begyűjtésére, érdemes jó minőségű D3-vitaminnal kiegészíteni a napi vitaminbevitelt.

 

okos baba3

 

 4. Beszélgess a kicsivel gyakrabban

 

Töltsetek több időt csak kettesben. Hangolódjatok egymásra, masszírozd meg a pocakod, mesélj, beszélj a kicsihez!

20 hetes kor után a babád érzi, ha megérinted a hasad. Kellemes, nyugtató érzés számára, ami pozitív ingereket küld a kicsi fejlődő idegrendszerének.

Ezen kívűl a pici már 16 hetes  korától érzékeli az anyukája hangját.

Tehát beszélj sokat kisbabádhoz, és mire megszületik, képes lesz megkülönböztetni a hangodat, más emberek hangjától.

 

5. Az vagy, amit megeszel

 

Kismamaként mindenképpen fontos, hogy egészséges és változatos étrendet kövessünk. Benne rengeteg vitaminnal és ásványi anyaggal, hogy a baba megkapja a test-, és az agy fejlődéséhez szükséges tápanyagokat.

Ez magában foglalja a zsírokat is.

Az esszenciális zsírsavak kulcsfontosságúak az agy megfelelő fejlődéséhez, ezért nem ez a legjobb időpont egy drasztikus, alacsony zsírtartalmú diéta elkezdéséhez.

 

12. héttől a baba ízlelőbimbókkal is rendelkezik, és 25. hétre már bőségesen eszik bármit, amit te is elfogyasztasz.

Meglepő tény, hogy a magzatvízet, amelyet a baba az anyaméhben felvesz, az elfogyasztott ételek megízesítik. Tehát ezért fogyassz sok gyümölcsöt és zöldséget, hogy az extra tápanyagtartalom a kicsihez is eljusson.

 

 

6. Zenehallgatás

 

A zene dallamával, ahogy a fejhallgatót a pocakodra helyezed (de nem túl hangosan), sokat segíthetsz a baba agyi fejlődésében. Emellett azt is biztosíthatod, hogy a kezdetektől fogva jó zenei ízlése legyen a kicsinek.

 

Csakúgy, mint a felnőtteknél, a zene segít a feltöltődésben,a jó hangulat fenntartásában, a boldogsághormonok felszabadításában. A születendő babánál sincs ez másképp.

 

Inkább lassabb ütemű zenét válassz, hagyd meg máskorra kemény ütemeket, mert utóbbi, valószínű nem fog segíteni a babának az ellazulásban.

A korai zenei találkozások maradandóak. A kicsi a születése után emlékezetből fel tudja idézni a dallamot, amelyet az anyaméhben hallott, és a felismerés jeleit láthatóan fogja mutatni.

 

 7. Éneklés

 

Ha már a zenénél tartunk, soha nem lehet elég korán elkezdeni énekelni, mondókázni a babával.

A csecsemők hallják a hangodat, és érzékelik a hangszíned változásait, amelyek jobban láthatóak, amikor vidám mondókákat, vagy dalokat énekelsz.

 

Már említettük, hogy a babák emlékezetében maradandó a zene.  Ezért miután megszületett a kicsi, bátran énekeld el neki ugyanazt az ismert éneket. Azt fogod tapasztalni, hogy kisbabád valószínűleg sokkal gyorsabban megnyugszik, mert az anyaméhben tapasztalt, kellemes érzést társítja a dalhoz.

 

 

Amint látható, egyik sem különöleges képességet igénylő tevékenység. Tehát bárki kipróbálhatja, és vele segíthet kisbabája intelligencia szintjének növeléséhez. Sok sikert kívánunk, és örömteli perceket!